#Zostańwdomu i prowadź bogate życie kulturalne (online)

Plakat akcji "#Zostańwdomu i prowadź bogate życie kulturalne". fot. arch. Departamentu CyfryzacjiJesteś miłośnikiem kultury? Trudno Ci wyobrazić sobie tydzień bez koncertu czy odwiedzenia wystawy? Nie wiesz jak zorganizować wolny czas dla siebie i swoich bliskich w dobie panującej pandemii? Nie załamuj się! Regionalne instytucje kultury nadążają za duchem czasu. Od wielu lat wprowadzają innowacje z zakresu cyfryzacji pod swoje strzechy – między innymi uczestnicząc w realizowanym wspólnie z Departamentem Cyfryzacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu projekcie „Kultura w zasięgu 2.0”.
Nic więc dziwnego, że nasze muzea, galerie, biblioteki, teatry i animatorzy kultury stają na wysokości zadania i prowadzą transmisje online lub udostępniają swoje zasoby na stronach www i portalach społecznościowych. Nowoczesna forma komunikacji nie tylko ułatwia szybszy dostęp do interesujących treści, ale również zapewnia bezpieczeństwo. Każdy bez ograniczeń zupełnie za darmo może skorzystać z kulturalnej oferty online. A adresowana ona jest do odbiorców w wieku od lat 1 do 101.

Pozostań w kontakcie z instytucjami kultury działającymi on line i dołącz do grupy "Kultura na Kujawach i Pomorzu" na portalu Facebook !

 

Jeżeli nie używasz Facebooka poniżej publikujemy garść aktywności online wybranych instytucji kultury z naszego regionu:

Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa to nie tylko książki i czasopisma ale także niezwykle interesująca kolekcja wydawnictw kartograficznych.

Ciekawostki historyczne, toruńską prasę i historię Torunia, a dla najmłodszych bajki, krzyżówki i planszówki udostępnia Książnica Kopernikańska  w Toruniu: zajrzyj na e-Książnica.

Na stronie toruńskiego Centrum Sztuki Współczesnej działa online m.in kino Centrum DKF, odbywają się spotkania autorskie i wystawy, a młodsi znajdą dla siebie Zadania do działania !

Dla melomanów Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała szereg atrakcji pod hasłem #zostańwdomuzTOS.  Muzycy TOS opublikowali także dedykowany służbom medycznym mini koncert na kanale youtube.

TOS proponuje też specjalną akcję na święto 3 maja:

zaspiewajhymnzTOS

Online działają również nasze muzea, które oferują bogatą ofertę wirtualnych spacerów i wystaw:

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy ma propozycję dla dzieci i dla dorosłych (#zMOBwDOMu).

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej proponuje wirtualny spacer po Muzeum Historii Włocławka, oraz po wystawie Rękodzieło Indian Amazonii; a dla milusińskich warsztaty plastyczne Koszyk Kurczak.

Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle publikuje na swoim kanale youtube serię filmów pt. Muzeum w czasach zarazy oraz regionalne ciekawostki wielkanocne.

Zaś Muzeum w Brodnicy udostępnia Wirtualny Spacer po Spichlerzu.

Z kolei Centrum kultury Zamek Krzyżacki w Toruniu opowida o Zamku wirtualnie.

Toruńska Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka udostępnia online Wystawę Słoneczną. W sam raz na początek wiosny! Natomiast dla spragnionych działań Galeria proponuje cykl zadań do wykonania w domu w sekcji Plastyka w domu Fika!

Będziemy aktualizować ten artykuł dodając kolejne aktywności kulturalne dostępne online


Drukuj   E-mail

Artykuły powiązane